piątek, 4 czerwca 2010

Siła pracownikow dla sukcesu (nie tylko marki) - Unlocking the Power of Employees to Drive Success

Interbrand, agencja znana ze swoich rankingów wartości marki, opublikowała ciekawy materiał na temat znaczenia zaangażowania pracowników i siły marki pracodawcy na sukces firmy. Zapraszam do przeczytania:czwartek, 3 czerwca 2010

Wyniki 5 edycji Badania Najlepsi Pracodawcy 2010 Hewitt Associates

Tradycyjnie już Hewitt Associates, firma doradcza i outsourcingowa, ogłosiła wyniki kolejnej - piątej, jubileuszowej edycji Badania Najlepsi Pracodawcy (BNP) w Polsce. Zwycięzcą w kategorii dużych firm został Intel Technology Poland Sp. z o.o., a w kategorii małych i średnich – Toyota Katowice & Toyota Częstochowa (M.G. Centrum Sp. z o. o.)

Jak wynika z badania jedną z cech, która wyróżnia Najlepszych Pracodawców, jest wysoka ocena ich kadry zarządzającej w oczach pracowników. Ponadto, ocena ta wzrosła u Najlepszych Pracodawców z 65% w 2006 roku do 74% w 2010r. Równocześnie, średnia ocena zarządów w Polsce w latach 2006-2009 wahała się w granicach 44-49%, by w 2010r. spaść do 43%. Wynik ten pokazuje, że w dobie kryzysu pracownicy Najlepszych Pracodawców tym bardziej docenili swoich szefów, a w szczególności ich otwartość i szczerość w komunikacji. Taka postawa kierownictwa firmy przełożyła się dodatkowo na poczucie stabilności zatrudnienia: mając wystarczającą wiedzę na temat sytuacji firmy oraz strategii radzenia sobie z dekoniunkturą, aż 60% badanych wyraziło brak obaw związanych z utratą pracy (przy średniej dla Polski - 44%)

Magdalena Warzybok, Menedżer Projektu Badania Najlepsi Pracodawcy skomentowała, że "(..)tegoroczny wynik dowiódł, że Najlepsi Pracodawcy potrafią sobie radzić w każdych warunkach rynkowych i budować zaangażowanie swoich pracowników bez względu na to, czy wyzwaniem jest konkurencja o talenty, czy walka z kryzysem"

NAJLEPSI PRACODAWCY 2010