poniedziałek, 31 sierpnia 2009

Employer Brand Global Tour w Warszawie - zapowiedz videoUdział w Masterclass dostarczy Ci szeregu najnowszych informacji z całego świata z dziedziny Employer Branding, gotowe do wykorzystania rady i narzędzia zarządzania marką pracodawcy oraz case study i rozwiązania gotowe do zaimplementowania w Twojej organizacji. Dowiesz się jak ocenić dotychczasową kondycję marki pracodawcy, jak projektować, wdrażać i weryfikować swoją strategię Employer Branding, aby zatrudnić, zmotywować i utrzymać najlepszych pracowników zapewniając swojej firmie stabilną pozycję w obecnych turbulentnych czasach. Poznasz też tajniki najlepszych stron kariery i wykorzystania Internetu jako kanału komunikacji z kandydatami.
Materiały (wliczone w opłatę rejestracyjną, o wartości ponad 565 euro):
1. Podręcznik „Employer Brand Manager's Handbook”
2. Publikacja (Career website global best practice publication),
3. Raport z ogólnoświatowych badań dotyczących employer brandingu prowadzonych przez Employer Brand Institute.

Rejestracja na jedyne w Polsce seminarium Masterclass http://www.collectivelearningaustralia.com/index.php/view/seminars/cat/41

Ceny rejestracji obejmujące udział w seminarium a także szeroki pakiet materiałów:
450 Euro (wcześniejsze zgłoszenia do 18.09.2009)
500 Euro (cena standardowa po 19.09.2009).

niedziela, 30 sierpnia 2009

"Employer branding w praktyce" - Debata HR

31 sierpnia, o godzinie 12:00 w siedzibie Agory odbędzie się debata poświęcona tematyce Employer Brandingu w praktyce polskiego HR. Organizatorami są miesięcznik branżowy Personel Plus oraz serwis rekrutacyjny GazetaPraca.pl.
Podczas spotkania poruszone zostaną kwestie dotyczące polskiej polityki employer brandingowej: jaki wpływ na motywację i efektywność pracowników ma wizerunek pracodawcy? Czy rankingi i nagrody dla pracodawców mają dla kogoś znaczenie? Jacy pracodawcy cieszą się największym powodzeniem wśród osób szukających pracy? Jakie są narzędzia budowania polityki employer brandingowej?

W debacie wezmą udział dyrektorzy działów HR oraz eksperci z firm doradczych: Katarzyna Zadrożna (specjalista ds. budowania wizerunku pracodawcy i komunikacji wewnętrznej, Danone), Jacek Skowroński (CEE Staffing Lead, Hewlett-Packard), Piotr Ruszowski (koordynator konkursu "Grasz o staż", PricewaterhouseCoopers), Katarzyna Derdzińska (starszy konsultant, menedżer projektu I i II edycji Badania Najlepsi Pracodawcy, Hewitt Associates) oraz Joanna Nietubyć (dyrektor HR, Manpower Polska).

Debata będzie transmitowana na żywo w serwisie GazetaPraca.tv. Wszyscy użytkownicy serwisu GazetaPraca.pl będą mogli wziąć udział w debacie za pośrednictwem czatu. Polecam !

PS.
Dodam też, że Pani Katarzyna Derdzińska, ekspert z Hewitt Associates biorąca udział w debacie wystąpi także z gościnną prelekcją podczas Employer Brand Global Tour Masterclass w Warszawie 15 października 2009. Wiecej na temat Masterclass

poniedziałek, 24 sierpnia 2009

"Wyzwania HR 2010 we 19.09 we Wrocławiu - temat o employer brandingPodczas konferencji "Wyzwania HR" organizowanej przez Grupę Pracuj we Wrocławiu 19 września pojawi się temat odnoszący się do zastosowań Internetu w kreowaniu wizerunku pracodawców.

Prelegenci:

Paweł Leks - Członek Zarządu i Dyrektor Działu Rozwoju Produktów w Grupie Pracuj.
Barbara Zawadzka - Kompania Piwowarska
Ewa Kaźmierczyk - Talent Acquisition Manager, Kompania Piwowarska

W trakcie sesji odpowiedzą na następujące pytania:

• Jakie są najlepsze praktyki na rynku dotyczące budowania zakładki kariery?
• Jak stworzyć stronę kariery, wpisującą się w działania danej organizacji z zakresu employer branding?
• O czym pamiętać i jakie kroki podjąć, aby stworzyć spójną koncepcję serwisu dla kandydatów?

Czytaj więcej na temat Konferencji "Wyzwania HR"

Program konferencji można pobrać TUTAJ

Oczywiście profile pracodawców to jeden z bardzo dużej palety narzędzi i materiałów stosowanym w promocji wizerunku firmy jako pracodawcy, myślę, że warto jednak posłuchać jak wykorzystywać to popularne narzędzie w optymalny sposób. Podobne bowiem kryteria dotyczą budowania korporacyjnej strony kariery.

środa, 19 sierpnia 2009

Strona na temat kreowania wizerunku pracodawcy po polsku

Firma Universum podjemuje kolejne kroki do lokalizacji swoich działań w Polsce. Od lipca istnieje portal poświęcony tematyce kreowania wizerunku pracodawcy również po polsku.

Artykuły tam zawarte są tworzone na podstawie przeprowadzanych badań. Na razie są w dużej mierze tłumaczeniami międzynarodowych zasobów firmy. Można w nim przeczytać m.in. o tym:
- w jakich firmach pracowaliby najchętniej studenci 100 najlepszych uczelni w Europie,
- jak różnie zapatrują się na pracę studenci w Polsce i w Niemczech,
- kto dba o wizerunek pracodawcy,
- jak studenci oceniają obecność pracodawców na uczelni,
- jak wygrać na recesji i
- o tym, jak z recesji firmy wychodziły obronną ręką w przeszłości.

Zapraszam więc na: employerbrandingtoday.com/pl

wtorek, 4 sierpnia 2009

Warszawa na trasie Employer Brand Global Tour - już 15.10.2009
Warszawa na trasie Employer Brand Global Tour - już 15.10.2009.

Brett Michington, CEO Employer Branding International, wybitny światowy autorytet w zakresie Employer Branding, autor książki "Your Employer Brand" sprzedawanej w ponad 40 krajach, przyjedzie do Polski z jedynym wykładem typu Masterclass w Europie Środkowo-Wschodniej. Więcej szczegółów o Employer Brand Global Masterclass w Warszawie

Książka autorstwa Bretta pt. "Your Employer Brand attract-engage-retain" sprzedaje się w ponad 42 krajach świata. Sam ją zresztą nabyłem i polecam wszystkim zainteresowanym tą tematyką.

Brett prowadzi wykłady w zakresie employer branding w ponad 28 miastach w 18 krajach świata dla liderów biznesu, dyrektorów HR, PR, marketingu i rekrutacji, dla większości firm z listy Global 500. Jako założyciel Employer Brand International prowadzi szeroko zakrojone badania w zakresie employer branding, mediów elektronicznych (Career website global best practice publication). Prowadził projekty konsultingowe dla globalnych i narodowych firm, w tym Siemens, PwC, Hewitt, Origin and Australian Wine Research Institute.

Aby pobrać broszurę eventu zapraszam tutaj

Warto zauważyć, że uczestnicy eventu otrzymają cały pakiet praktycznych materiałów jak: Employer Brand Manager's Handbook , Career website global best practice publication, Employer Brand Institute Employer Brand Global Research Study report o wartosci kilkuset Euro. Dodatkowo pierwszych 10 osób ma szanse otrzymać słynną książkę Bretta "Your Employer Brand" z jego autografem.

Warto skorzystac z zalet wcześniejszej rejestracji (do 11 września ceny są niższe). Więcej szczegółów na stronie Employer Brand Global Tour Warsaw

Partnerzy eventu to:

Employer Branding update

Miło mi poinformować iż mimo wakacji, że nasza grupa praktyków, teoretyków i sympatyków Employer Branding cieszy się dużą popularnością przekraczając już 1300 osób. Mam nadzieję, że będzie przekładać się to na dalsze ciekawe i profesjonalne dyskusje na forum.

Tymczasem kilka aktualności z dziedziny EB:

Powstał globalny portal http://www.employerbrandingonline.com
Zawierający wiele artykułów i nowości na temat Employer Branding. Warto zarejestrować się po bezpłatny newsletter - polecam.

Nowy i prężnie działający portal branżowy HRStandard.pl stworzył kategorię Employer Branding, gdzie zamieszczane są newsy o tej tematyce, więcej na hrstandard.pl/category/hrm/employer-branding/

Pracuj.pl opublikował raport "Rynek pracy specjalistów II kw. 2009" W II kwartale 2009 w portalu Pracuj.pl pracodawcy opublikowali 38261 ofert - o 3% więcej niż minionym kwartale. Kryzys najbardziej dotknął branżę edukacyjną i szkoleniową, która zamieściła o 1/4 ogłoszeń mniej, o 37% wzrosło natomiast zapotrzebowanie branży prawniczej. Wzrosty odnotowały także finanse i bankowość. Więcej na www.egospodarka.pl/42960,Rynek-pracy-specjalist...

Zatrudniasz inżynierów - sprawdź wyniki plebiscytu Firma dla Inżyniera 2008
opublikowane przez Bank Danych o Inżynierach. Skanska znowu liderem, Siemens stabilnie a GE coraz wyżej. Największe spadki w czołówce zanotowała Toyota i PKN Orlen. Więcej na stronie firmadlainzyniera.pl a pełen raport FDI 2008 w formie PDF dostępny tutaj: www.firmadlainzyniera.pl/data/folder_fdi2008.pdf

Zachęcam także do kierowanie do mnie interesujących informacji na temat Employer Branding, które mogą myć dystrybuowane do członków naszej społeczności.