piątek, 18 września 2009

Pracuj.pl wchodzi w media społeczne

Pracuj.pl jako jeden z pierwszych polskich portali wchodzi mocno w media społeczne.- nie tylko polskie ! Założone konta na twitter, Blip, Blog, Widgety, Youtube to tylko wybrane media z palety tych nowocześniejszych.

Wiecej można przeczytać na http://www.pracuj.pl/dodatki-do-pracuj.htm#top

Życzę powodzenia i wytrwałości w wykorzystywaniu tych narzędzi !

Rusza kampania Great Place to Work® Poland 2010

Polskie organizacje będą mogły ponownie porównać się z innymi najlepszymi organizacjami w swoim segmencie z całej Europy oraz wziąć udział w największych międzynarodowych badaniach Najlepszych Miejsc Pracy prowadzonych w 40 krajach.

Zapraszam w imieniu organizatorów badania Great Place to Work® Poland 2010!
Szczegóły na www.greatplacetowork.pl

Na podstawie badania stworzona zostanie Lista Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce 2010 oraz przygotowane raporty dla uczestniczących w nim firm zawierające ocenę organizacji w perspektywach GPTW® oraz rekomendacje rozwojowe. Prowadzone przez 20 lat badania GPTW® Institute dowodzą, że firmy notowane w rankingu Najlepszych Miejsc Pracy uzyskują lepsze wyniki finansowe i skuteczniej radzą sobie w obliczu kryzysu.

Model©Great Place to Work® opiera się na sprawdzonych narzędziach badania opinii pracowniczej (Trust Index©) oraz kultury organizacyjnej i praktyk HR stosowanych przez przedsiębiorstwo (Culture Audit©), co pozwala dokonać całościowej oceny organizacji jako miejsca pracy.

Lista Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce 2010 zostanie ogłoszona w marcu 2010.

czwartek, 17 września 2009

Badanie wykorzystania Interentu w HR

Zapraszam też do udziału w pierwszym ogólnopolskim badaniu wykorzystania Internetu w działaniach związanych z rekrutacją i zarządzaniem zasobami ludzkimi.


Ankieta badania dostępna jest na stronie: www.badaniehr.pl a wyniki badania zostaną oficjalnie przedstawione podczas konferencji netHR2009, która odbędzie się 19.11.2009 w Warszawie.

środa, 2 września 2009

Czy pracownik „po godzinach” może zniszczyć reputację firmy? - raport Deloiite

Właśnie natknałem się na ciekawą prezentację firmy Deliotte odnośnie reputajci w sieci i wrzucam najważniejsze z niej wnioski poniżej:

1.aktywność pracowników w serwisach społecznościowychstaje się coraz większym zagrożeniem dla wizerunku firm
2.badania pokazują, że istnieje świadomość problemu, jednak wciąż jej poziom jest zbyt niski
3.pracodawca powinien mieć wpływ na to, jak zachowuje się jego pracownik, także po pracy
4.wizerunek pracownika jest elementem wartości pracodawcy na rynku
5.pracodawca ma prawo nakładania na pracowników wymogów dotyczących standardów zachowania i kreowania wizerunku poza pracą w szczególnych przypadkach6.nowoczesna technologia dostarcza pracodawcy wiele narzędzi, pozwalających kontrolować wpływ działań pracowników na wizerunek i reputacje firmy
7.firmy powinny ustanawiać kodeksy i zbiory norm, których przestrzeganie może skutecznie chronić reputację