poniedziałek, 23 sierpnia 2010

Employer Branding podczas PRCH HR Business Forum 29 września 2010


Polska Rada Centrów Handlowych, największa w Polsce organizacja pozarządowa branży centrów handlowych, zaprasza na PRCH HR Business Forum na temat: „Zarządzanie talentami w branży centrów handlowych: employer branding, rekrutacja, wynagrodzenia i efektywność, e-learning", które odbędzie się 29 września 2010 r. w Warszawie w Hotelu Marriott. 


Branża handlowa ma swoją specyfikę i wyzwania jeśli chodzi o zarządzanie zasobami ludzkimi a firmy z tej branży zatrudniają w Polsce tysiące ludzi. Częstym wyzwaniem jest odpowiednia budowa wizerunku centrów i marek handlowych  na lokalnym rynku pracy i pozyskanie odpowiednich specjalistów do pracy. Temat tworzenia nowych miejsc pracy można wykorzystać dla budowania relacji ze społecznością lokalną i potencjalnymi klientami, można też zaprzepaść te szanse. Właśnie o tym i najlepszych praktykach integracji działań będę mówił podczas PRCH HR Business Forum.

Kolejny etap budowy efektywności kadr to szkolenie pracowników sieci handlowych wg. standardów sieci oraz odpowiednie ich motywowanie i wynagradzanie. Są to wyzwania z którymi muszą sobie radzić managerowie HR w firmach nieruchomościowych i handlowych. Efektywność zarządzania zasobami ludzkimi przekłada się na efektywność sprzedaży i rozwoju tych firm.

Swoimi doświadczeniami podzielą się uznani eksperci i specjaliści HR największych developerów i marek handlowych. Podczas forum odbędzie się także panel dyskusyjny na temat pierwszej pracy w retailu w świetle moderowania oczekiwań różnych pokoleń. Dodatkowo uczestnicy PRCH HR Forum w cenie rejestracji otrzymają bezpłatny miesięczny dostęp do Serwisu HR.
Wśród prelegentów znajdują się uznani eksperci z branży HR, praktycy w  dziedzinie rozwiązań dla klientów z branży nieruchomości handlowych, m.in.: Aneta Budzisz, Specjalista ds. Rekrutacji, Dział HR  VOBIS S.A., Russell Edwards, Prezes Reveal Systems, Tomasz Hoffmann, Prezes Learn Up,  Radosław Knap, Expert Employer Branding & Development Manager PRCH, Aleksander Morari, Dyrektor Zarządzający Real Jobs CEE, Marcin Sieńczyk, Senior Business Development Manager, eRecruiter, Wojciech Winkowski, Szef Działu Szkoleń, Vision Express.

Podczas spotkania zostaną poruszone następujące zagadnienia:
  • Employer branding w  branży centrów handlowych – strategie promocji centrów i marek handlowych na rynku pracy.
  • Zarządzanie rekrutacją a rozwój sieci handlowej. Przykłady zastosowań nowoczesnych systemów e-rekrutacji do sklepów w centrach handlowych.
  • Jak platforma e-learningowa i inne nowoczesne technologie wpływają na większą efektywność sprzedawców w sklepach - przykłady rozwiązań  w oparciu o doświadczenia polskich organizacji detalicznych, wprowadzanie nowych pracowników, nowych produktów, wspieranie realizacji  celów sprzedażowych organizacji detalicznej
  • Wynagrodzenia a rozwój kariery w branży nieruchomości handlowych - na podstawie badań wynagrodzeń.
  • Budowa systemów ocen pracowniczych

Podsumowaniem wydarzenia będzie dyskusja panelowa z udziałem dyrektorów HR nt. Pierwsza praca w retailu, w której poruszone będą następujące zagadnienia:
·         Młode talenty - poszukiwani w branży i metody ich pozyskiwania
·         Czy można zrobić karierę w nieruchomościach handlowych ?
·         Pokolenia X/Y/Boomers, Modelowanie oczekiwań.

Data: 29.09.2010
Czas trwania: 8:30 – 13:30
Miejsce: Hotel Marriott, Warszawa
Organizator: Polska Rada Centrów Handlowych
Partnerzy: Grupa Pracuj, RealJobsCEE, KNAPRO Consulting
Partnerzy Wspierający: Pracownik Galerii.pl, LearnUp, Reveal Systems, eRecruiter
Partnerzy Medialni: HRStandard.pl, Galeriehandlowe.pl, PersonelPlus, Magazyn Rekruter

Więcej informacji i rejestracja na stronie PRCH HR Business Forum: http://www.prch.org.pl/wydarzenia/events/PRCH_HR_Busienss_Forum.html

wtorek, 10 sierpnia 2010

Segmentacja grup decelowych kluczem do przyciągniecia najlepszych talentów - raport EBI

Niedawno ukazał się najnowszy raport  "Influencers of Employment Choice" opracowany przez Employer Brand International pod przewodnictwem stratega w zakresie budowy wizerunku pracodawców: Brett Minchigton, MBA. Raport ma też polski akcent, ponieważ w opracowaniu metodologii uczestniczyła także min. Marta Najbert, ekspert marketingu.

Wynika z niego ,że przyciągnięcie najzdolniejszych kandydatów do firmy wymaga wprowadzenia strategii rekrutacyjnych oraz komunikacyjnych ściśle ukierunkowanych na konkretne grupy odbiorców. W badaniu “Influencers of Employment Choice Global Research Study” na temat czynników decydujących o wyborze pracodawcy przeprowadzonym przez Employer Brand International wypowiedziało się ponad 400 pracowników z całego świata. Niżej przedstawiamy część wniosków z badania.

Istotne aspekty wpływające na wybory kandydatów reprezentujących poszczególne grupy:
kobiety – elastyczny model pracy, przyjazne środowisko pracy;
mężczyźni – możliwość pracy z liderami, innowacyjna kultura organizacyjna, jasno określone cele;
pracownicy sektora prywatnego chętniej niż pracownicy sektora państwowego i NGO podejmą pracę w firmie ceniącej przywództwo, nagradzającej za osiągnięte wyniki oraz dającej możliwości rozwoju w międzynarodowym środowisku;
pracownicy sektora państwowego – elastyczny model pracy, realizowanie przez firmę strategii społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR);
absolwenci i pracownicy administracji - cenią harmonię w życiu osobistym i zawodowym, dlatego w pracy liczą się dla nich: elastyczność oraz możliwości rozwoju;
kadra zarządzająca – dla tej grupy znaczenie mają: rodzaj firmy, możliwość pracy z liderami w danej branży, innowacyjna kultura organizacyjna, jasno zdefiniowane cele i wysokie standardy obsługi klienta.
Badanie wykazało również, że:
– oferowanie elastycznego modelu pracy bardziej wpływa na wybory kandydatów z Australii, USA i Kanady, niż państw azjatyckich;
– praca w firmie realizującej wysokie standardy obsługi klienta ma większe znaczenie wraz z wiekiem kandydata (w przypadku pracowników 50+ jest to pięciokrotnie większy wpływ na wybór miejsca pracy w porównaniu do osób 18-29 r.ż.);
możliwość pracy z liderami jest prawie dwukrotnie silniejszym wabikiem dla pracowników sektora prywatnego niż sektora państwowego;
inspirujące przywództwo bardziej wpływa na pracowników sektora prywatnego niż pracowników NGO i sektora państwowego;
– kadra zarządzająca jest mniej podatna niż osoby znajdujące się niżej w hierarchii zawodowej na oferty pracy przedstawiające jasne ścieżki kariery.

Raport zawiera wyniki segmentacji globalnej wg. regionu, płci wieku, typu organizacji, poziomu stanowiska pracy i własności. Wyniki pomogą pracodawcom w opracowaniu strategii pozycjonowania i opracowania unikalnej wartości pracodawcy (EVP). Można go zamówić pod adresem: 
http://www.collectivelearningaustralia.com/index.php/view/products/item/29


Źródło: www.employerbrandingonline.com oraz tłumaczenie za http://employer-branding.pl/