wtorek, 27 stycznia 2009

Nowy Pracuj i zmiany na rynku

Jak widac utrzymuje się tendencja do zmian w portalach pracy. Przed chwilą pisałem o nowym Monsterze a tu nowy Pracuj.. jeszcze kolej na GazetaPraca i czołówka nam się pozmienia, oprócz tego że całkiem nowy jest Praca Allegro - bo od niedawna :)

Nowy Pracuj - robi wrażenie..prostego w obsłudze, uporządkowanego, ale też jakby uboższego w możliwości, w każdym razie jakiś olbrzymich zmian nie widzę, oprócz uproszczonego, przejrzystego menu. Wiem, że to tylko pierwsze wrażenie, ale takie mam.

Monster uderza wielkim bannerem..jest chyba zbyt pięknie, bo mniej widać same oferty pracy i menu. Ale jak już sie szuka, można napotkać na ciekawostki- np. mapkę przy ofercie z lokalizacją firmy-pracodawcy (w niektórych póki co) ! Pozostawiają już możliwość dołączenia plików video do ofert i info o wynagrodzeniu (wciąż brak w polskich ofertach). Zobaczymy jak pracodawcy w Polsce z tego skorzystają.

To co jest jednak widoczne w każdym serwisie - to wcale nie rosnąca liczba ofert pracy..Oczywiście serwisy będą się chwalić przyrostem w stosunku do prasy, bo taka jest tendencja światowa - rekrutacja online jest po prostu tańsza, ale jednak widać zmiany na rynku.

Plusem może być większa dbałość o klienta i elastyczność w podejściu, której już ostatnio mocno brakowało "najbardziej znanym" serwisom. Zobaczymy, takie czasy to okres próby nie tylko dla technologii ale dla ludzi od sprzedaży i obsługi klienta. Kto ma najlepszych ludzi, ten wygrywa. Zwłaszcza w usługach.

Brak komentarzy: