wtorek, 17 marca 2009

Szukanie pracy w pracy i w niedziele - badanie Pracuj.pl

Warto spojrzeć na promocje ofert pracy od strony statystyk prowadzonych przez jeden z największych portali:

• 59% potencjalnych kandydatów przegląda oferty pracy w godzinach 8-17
• 60% aplikacji napływa w ciągu 10 dni od publikacji ogłoszenia


Oferty pracy zamieszczone w Internecie są najczęściej przeglądane w dni robocze w godzinach pracy oraz w niedzielne popołudnia. Najczęściej aplikujemy w ciągu pierwszych 3 dni od publikacji ogłoszenia, chętniej na ogłoszenia ujawniające nazwę pracodawcy. Takie wnioski wynikają z badania przeprowadzonego przez SMG/KRC oraz analizy danych własnych portalu Pracuj.pl.

PUBLIKUJ NA WEEKEND ?!

Niemal 6 na 10 Internautów szuka nowego zatrudnienia w godzinach pracy, kolejne 37 % wieczorami (między godz. 17 a 24). Z kolei w weekend niemal równie chętnie szukamy pracy w ciągu dnia, jak i wieczorem.Co ciekawe liczba osób przeglądających oferty pracy wzrasta w znaczący sposób w niedzielne popołudnia, od godziny 15.00. - Pracownicy, którzy w dni wolne odpoczęli od wykonywanych na co dzień obowiązków, pod koniec weekendu zaczynają znowu myśleć o swojej obecnej pracy i prawdopodobnie zastanawiać się, czy inna nie byłaby lepsza - komentuje Anita Wojtaś-Jakubowska z Grupy Pracuj, do której należy portal Pracuj.pl.PO 2 TYGODNIACH NIE LICZ NA ZBYT WIELE


Ponad połowa wszystkich odpowiedzi na oferty pracy w Internecie spływa w ciągu pierwszych 10 dni od publikacji ogłoszenia. Użytkownicy Internetu wysyłają zdecydowanie najwięcej aplikacji drugiego i trzeciego dnia od momentu publikacji oferty pracy. Największa aktywność osób poszukujących pracy zauważalna jest w środku tygodnia - wtorek i środa to dni, kiedy najchętniej wysyłamy aplikacje do potencjalnego pracodawcy.

MARKA PRCODAWCY PRZYCIĄGA - PADAJ NAZWĘ !!

Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się oferty ujawniające nazwę potencjalnego pracodawcy niż te zamieszczone przez agencje doradztwa personalnego (ADP). Tylko 35% zebranych aplikacji zostało przesłanych na ogłoszenia zamieszczone przez ADP, reszta pojawiła się w odpowiedzi na bezpośrednie ogłoszenia firm. Oznacza to, że osoby poszukujące zatrudnienia znacznie chętniej odpowiadają na oferty znając nazwę potencjalnego pracodawcy.


Informacje o badaniu:
Badanie „Responsywność na ogłoszenia w wiodących internetowych serwisach pośrednictwa pracy” zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Rynku MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie portalu Pracuj.pl. Badanie polegało na publikacji ogłoszeń poszukujących pracowników w wybranych internetowych serwisach pośrednictwa pracy i ocenie liczby oraz jakości spływających aplikacji. Ogłoszenia były opublikowane w Internecie w dniach od 12-14 listopada do 11-18 grudnia 2008 r. Połowa ogłoszeń była zamieszczona przez ADP, pozostałe natomiast bezpośrednio przez firmy. Analizie poddano 3739 aplikacji.

Brak komentarzy: